Cam Cephe Sistemleri

Paslanmaz Korkuluk
27 Şubat 2019
Kompozit Cephe Sistemleri
27 Şubat 2019

Cam Cephe Sistemleri

Cephe Sistemleri
Galeriye Gitmek İçin Tıklayınız

Cam Cephe Sistemleri:

Güçlendirilmiş cam levhalar özel destek ve cıvatalar ile monte edilir. Sistem hem düz bir yüzey, hem de oldukça şeffaf bir cephe veya çatı elde etmek amacıyla ikincil bir iskelet ile desteklenir. Özel tasarımlanmış desteklerin taşıdığı cam cephe için narin ya da oldukça belirgin ikincil bir taşıyıcı sistem tasarlanmaktadır. Bu sistem düşey taşıyıcılardan oluşabileceği gibi uzay sistem de olabilir. Birbirine yakın parçalar ve camların arası hava geçirimsizliği sağlamak için şantiyede ıslak derz macunu ile kapatılır.

Cam Cephe Sistemleri:

Bu sistemde önceden toplanmış cam üniteler şantiyede ıslak contalama tekniğiyle ve dikdörtgen köşe plakaları kullanılarak yukarıdan asılır ya da yerden yükseltilerek yerleştirilir. Asılı cam cep-he sistemleri çerçeveye en az ihtiyaç gerektiren sistemlerdir. Bu özellikleri dolayısı ile prestij yapılarında kullanılmaktadırlar.

Bununla birlikte prestijli girişler yapmak amacıyla da diğer binalarda uygulama alanı bulmaktadır. Cam destekler sistemi güçlendirmek için kullanılabilir.

Bazı özel durumlarda kullanılan hafif makaslar cephenin dengede durmasını sağlarken, rüzgarın oluşturduğu yükü de transfer etmeye yarar. Bu arada cephe üzerinde- ki camın ağırlığı da köşe birleşimler aracılığıyla askı sistemine geçmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir